Artykuły

Kyle MacLachlan jest jednym z tych aktorów, których jednoznacznie kojarzymy z konkretnym reżyserem. W tym przypadku jest to David Lynch. Tworzą wspaniały i nierozerwalny duet. Myślę, że większość z was kojarzy aktora właśnie z jego twórczością filmową. David Lynch jest postacią bardzo wyrazistą i nietuzinkową. To postać, wobec której trudno przejść obojętnie. Nieco mniej wiemy o Kyle’u. Kim więc jest odtwórca niezapomnianego agenta Coopera?

 

Początki

 

Kyle urodził się 22 lutego 1959 roku. Ma dwóch młodszych braci: Kenta Juniora oraz Craiga. Obaj zaangażowani są w przemysł filmowy. Craig współpracował między innymi przy produkcji „Twin Peaks”. W ich żyłach płynie krew niemiecka, kornwalijska, angielska i szkocka. Ciekawostką rodzinną jest jeszcze fakt, że Kyle literuje inaczej swoje nazwisko niż ojciec – Kent McLachlan. Ponieważ jego przodkini ze strony matki nazywała się Henrietta Bach, Kyle żartował, że jest potomkiem Jana Sebastiana Bacha. Od najmłodszych lata fascynował się aktorstwem. Występował w szkolnych przedstawieniach i musicalach. Nauki w tej dziedzinie pobierał na wydziale aktorskim University of Washington, jednocześnie pracując w Flat Rock Playhouse, Flat Rock Playhouse (1978), teatrze PATP (1980), Millbrook Playhouse (1980), Oregon Shakespeare (1982).

 

 

 

Filmy

 

Przełom w jego karierze nastąpił w roku 1984, kiedy zadebiutował u Davida Lyncha. Choć film „Diuna” uważa się za mało udany, to nie zaprzepaściło to kariery aktora. Współpraca rozkręcała się na dobre. Po roli Paula Atrydy przyjął propozycję wcielenia się w Jeffreya Beaumonta, studenta odnajdującego na trawniku ludzkiego ucho. I tu zaczyna się przygoda aktora z kryminałem. W kolejnym projekcie Davida Lyncha aktor przyjmuje najbardziej znaną rolę w swojej karierze. Agent Dale Cooper pojawia się na ekranach telewizorów w roku 1990 za sprawą „Twin Peaks”, a także jego prequelu „Twin Peaks: Fire Walk with Me” (1992). Serial ma dwa sezony, w których uroczy i niezwykle inteligentny agent FBI próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie „kto zabił Laurę Palmer?”. Produkcję możemy dziś bez wątpienia nazwać kultową. Po dziś dzień ma wiernych fanów na całym świecie. Sława serialu nie przeminęła przez wiele lat i w roku 2017 mogliśmy cieszyć się trzecim sezonem. 

 

 

Rola agenta Coopera nie jest jedyną rolą serialową aktora. Pojawił się on również w „Sex and the City” (Trey MacDougal), „Desperate Housewives” (Orson Hodge), „How I Met Your Mother” (The Captain), „Portlandia” (Mayor of Portland) oraz w „Agents of S.H.I.E.L.D.” (Calvin Zabo). 

 

Jedną z ciekawszych ról filmowych był występ w „The Doors” Olivera Stone’a. Jako Ray Manzarek mógł zaprezentować swoją umiejętność gry na fortepianie, którą posiadł w dzieciństwie. 

 

 

Kobiety

 

Jeśli chodzi o życie prywatne, aktor nie stronił od związków z pięknymi i znanymi kobietami. Kolejno był związany z: Laurą Dern (1985-89), Larą Flynn Boyle (1990-92), Heather Graham (1990-92) i Lindą Evangelistą (1992-98). Uważało się, że lubi rozrywkowe życie. W roku 2002 jednak się ustatkował i poślubił producentkę Desiree Gruber. Jest ojcem Calluma Lyona. 

 

Obecnie rodzina mieszka w Nowym Jorku. 

 

 

Zainteresowania

Przystojny aktor nie poprzestaje jednak na aktorstwie. Jest uznanym golfistą. Znalazł się nawet w TOP 100 najlepszych golfistów celebrytów. 

 

Aktor ćwiczy również sporty walki: shotokan, kyokushin, taekwondo, hapkido, judo i kickboxing.

Obecnie jego pasją jest wino. Serialowy amant współpracuje z winnicą w stanie Waszyngton. Główną motywacją do jej prowadzenia była chęć spędzania więcej czasu z ojcem będącym już na emeryturze. Jego zainteresowanie winiarstwem rozpoczęło się już w latach 80. Choć przeprowadził się wtedy do Los Angeles, odwiedzał rodzinne strony miasteczka Yakima i tam dał się urzec czarowi tego trunku. W roku 2005 spotkał Erica Dunhama i tak zaczęła się ta przygoda. Wspólnie opracowali nowy gatunek cabernet i nazwali go „Pursued By Bear". Nazwa inspirowana jest notatkami do sztuki Williama Szekspira „Zimowa opowieść”. Została zasugerowana przez Freda Savage'a („The Wonder Years”) podczas pewnego wieczoru przy kolacji. Obecnie można zakupić również wina o nazwach „Baby Bear” (Syrah) oraz „Blushing Bear” (Rose). Pierwsze z nich powstało na cześć syna Kyla – Calluma Lyona. Ze szczegółami dotyczącymi win można się zapoznać na dedykowanej im stronie internetowej. 

 

Kyle MacLachlan na swoim Instagramie określa się jako mąż, ojciec i wytwórca win. Na publikowanych przez siebie zdjęciach często nawiązuje do swoich ról filmowych i serialowych. Najczęściej pojawiają się tam nawiązania do „Twin Peaks”. Ale to nie koniec jego działalności internetowej. Kyle prowadzi również konto na Instagramie, na Facebooku i kanał na YouTube poświęcony jego dwóm psom: Mookie i Sam. 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.

Agent Phil Coulson tworzy grupę superwytrenowanych agentów S.H.i.E.L.D., którzy zajmują się dziwnymi, niewyjaśnionymi sprawami.


Desperate Housewives

Na przedmieściach Fairview każda z gospodyń domowych coś ukrywa. Samobójstwo jednej z nich rozpoczyna lawinę wychodzących na jaw brudnych sekretów.


How I Met Your Mother

"How I Met Your Mother" to telewizyjny serial komediowy, opowiadający o (nie)szczęśliwych próbach "zdobycia" odpowiedniej narzeczonej przez Teda (Josh Radnor), …Sex and the City

Serial przedstawiający perypetie czterech zupełnie różnych od siebie, zwariowanych przyjaciółek. Główna bohaterka Carrie poszukuje prawdziwej miłości i redaguje …


Twin Peaks

W sennym i spokojnym miasteczku zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer.