Artykuły

Pora na kolejne ciekawostki o najpopularniejszym serialu HBO. Sprawdźcie, kto pierwotnie miał wcielić się w Catelyn Stark oraz w jaki sposób Lena Headey (Cersei) jest odbierana przez widzów.

1. Tajniacy w akcji

Aż trójka aktorów wystąpiła w thrillerze szpiegowskim „Spooks: The Greater Good” („Tajniacy: Mniejsze zło”). Byli to Kit Harington (Jon Snow), Elyes Gabel (Rakharo) i Tim McInnerny (Robett Glover). Co ciekawe, w filmie pojawiła się także Lara Pulver, która udzieliła głosu Lady Elissie Forrestor w grach bazujących na „Game of Thrones” od  Telltale Games.

2. Rodzinnie (prawie)

Serialowi ojciec i córka, czyli Charles Dance (Tywin Lannister) i Lena Headey (Cersei), zagrali razem w trzech filmach: „Century”, „The Contractor” („Zamachowiec”) oraz „Pride + Prejudice + Zombies” („Duma i uprzedzenie i zombie”). Ponadto Dance wystąpił razem z Dianą Rigg (Olenna Tyrell) w filmie „Rebecca” z 1997 roku.

Game of Thrones, Gra o tron, serial, ciekawostki, seriale HBO, HBO, Lena Headey, Cersei Lannister
 

3. Kiedy nienawidzisz postaci tak bardzo, że obrywa się też aktorowi

Cersei bardzo często jest wymieniana przez widzów serialu jako najbardziej znienawidzona postać. Grająca ją Lena Headey przyznała, że fani czasem przelewają swoją niechęć również na nią. W trakcie konwentów często jej unikają, ponadto aktorka twierdzi, że podczas Comic Conu, kiedy razem z resztą obsady dawała autografy, ludzie dosłownie wyrywali książki z jej rąk, żeby ich nie podpisywała.

4. Matka Starków

Michelle Fairley nie była pierwszym wyborem do roli Catelyn Stark. W niewyemitowanym pilotażowym odcinku wystąpiła Jennifer Ehle, jednak zrezygnowała, kiedy serial oficjalnie dostał zamówienie na pełen sezon.

5. Noś się dumnie

Zauważyliście, że dość często wygląd bohaterów – szczególnie ich ubiór – odzwierciedla to, z jakiego rodu się wywodzą? Przykładowo Cersei często nosi biżuterię z wizerunkiem lwa, co nawiązuje do godła Lannisterów. Z kolei Daenerys wielokrotnie widzieliśmy w charakterystycznej niebieskiej sukni: jeśli dobrze się przyjrzeć, faktura materiału przypominała smocze łuski. 

Game of Thrones, Gra o tron, serial, HBO, seriale HBO, ciekawostki, Emilia Clarke, Daenerys

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Game of Thrones

Adaptacja sagi George'a R.R. Martina. Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym.