Artykuły

Wiecie, co przydarzyło się Peterowi Capaldiemu na planie? Słyszeliście, kto mógł zostać towarzyszem Jedenastego Doktora? Zapraszamy do przeczytania tych i innych ciekawostek ze świata „Doctora Who”.

1. Niewykorzystana towarzyszka

Gdyby Russell T. Davis pozostał w 2010 roku showrunnerem serii, Lady Christina De Souza (Michelle Ryan) prawdopodobnie zostałaby przywrócona jako stała towarzyszka Jedenastego Doktora.

David Tennant - Doctor Who

2. Doktor bez Mistrza

Dziewiąty (Eccleston) i Jedenasty Doktor (Smith) są jedynymi Doktorami, którzy nie spotkali Mistrza. Co prawda postać antagonisty została wprowadzona dopiero w odcinkach z Trzecim Doktorem (Jon Pertwee), jednak zarówno Pierwszy (William Hartnell/Richard Hurndall), jak i Drugi (Patrick Troughton) spotkali Mistrza w odcinku specjalnym z okazji dwudziestolecia serii.

Missy i Mistrz - Doctor Who

3. Inni kandydaci

David Tennant był zawsze najbardziej brany pod uwagę jako Dziesiąty Doktor, jednak jednocześnie rozważano zaangażowanie Billa Nighy'ego, Davida Walliamsa czy Chrisa Barrie.

4. Brak czułości

Peter Capaldi bardzo usilnie prosił scenarzystów, by jego inkarnacja nie miała romansu z żadnym towarzyszem. Dwunasty Doktor, w przeciwieństwie do poprzednich dwóch regeneracji, nie zaliczył romantycznego pocałunku ze swoją żoną (Alex Kingston).

Peter Capaldi i Alex Kingston - Doctor Who

5. Kontuzje

Praca na planie nie zawsze jest bezpieczna. Zarówno Matt Smith, jak i Peter Capaldi doznali poważnych kontuzji kolan w trakcie zdjęć do serialu.

Matt Smith - Doctor Who

6. Wszystko zostaje w rodzinie

Aktor Sam Troughton, wnuk Drugiego Doktora, wyraził zainteresowanie zagraniem antagonisty w nowej serii.

7. Garderoba

Julie Gardner zdradziła, że David Tennant bardzo entuzjastycznie zareagował na wiadomość o angażu. Jego pierwszym pytaniem było: „Czy mogę mieć długi płaszcz?”.

David Tennant - Doctor Who

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …