Artykuły

Dlaczego Nardole jest łysy? Wiecie, przy jakiej produkcji poznali się Russel T. Davis i Christopher Eccleston? Zapraszamy do lektury nowych ciekawostek!

1. Powtórne podróże przez czas i przestrzeń

4 lata po odejściu z serialu, Arthur Darvill został zaangażowany jak Mistrz Czasu Rip Hunter w serialu „DC's Legends of Tomorrow”. Do podróży w czasie również potrzebny był mu specjalny statek, jednak nie przypominał on zbytnio Tardis.

Rip Hunter - Legends of Tomorrow

2. „Ponowny” angaż

Bernard Cribbins, którego w nowych seriach mogliśmy poznać jako Wilfreda Motta, wystąpił też w filmach (niekanoniczych) w świecie „Doctor Who”. Zagrał Toma Campbella w historii „Dalek's Invasion Earth 2150 A.D.”, kiedy Doktorem był Peter Cushing.

3. Starzy znajomi

Zarówno Christopher Eccleston, jak i David Tennant współpracowali z Russellem T. Daviesem zanim zostali Doktorami – Eccleston w „The Second Coming”, a Tennant w „Casanova”.

David Tennant - Casanova

4. Niewidzialne włosy

Nardole wspomina Bill Potts, że jego włosy są niewidzialne. W prawdziwym życiu Matt Lucas stracił swoje włosy w wieku 6 lat, po wypadku samochodowym podczas rodzinnych wakacji w Portugalii.

Nardole - Doctor Who

5. Niezrealizowany spin-off

W 2006 miał powstać spin-off „Rose Tyler: Earth Defence”, jednak nie doszedł do skutku z dwóch powodów. Billie Piper nie chciała wracać do roli, a Russell T. Davies stwierdził, że mogłoby to zatrzeć wzruszające pożegnanie Rose z Doktorem z końca drugiego sezonu.

6. Starość

Pod koniec ósmego sezonu pojawiły się plotki, że Jenna Coleman nie wróci już do serialu, a postać Clary umrze ze starości w odcinku świątecznym. Okazało się jednak, że Coleman postawnowiła pozostać w serialu na kolejny sezon i po korekcie scenariusza Clara pozostała towarzyszką Doktora aż do końca sezonu dziewiątego.

Clara i Doktor - Doctor Who

7. Czarnoskóry Doktor

4 lata przed zaangażowaniem Jodie Whittaker pojawiły się głosy, że Dwunastym Doktorem zostanie Helen Mirren. Gdy została o to zapytana przez Aleda Jonesa w „Daybreak”, odpowiedziała że nie byłaby dobra w tej roli, jednak nadszedł już czas na żeńską i czarnoskórą wersję Doktora.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …