Artykuły

Wiecie, jak powstał wizerunek River Song? Słyszeliście o powiązaniach rodzinnych Davida Tennanta? Zapraszamy do lektury kolejnej porcji ciekawostek ze świata „Doctor Who”!

1. Koneksje rodzinne

W prawdziwym życiu David Tennant spotykał się z Sophią Myles (Madame de Pompadour), a później ożenił się z Georgią Moffet (serialowa Jenny), która nota bene jest córką innego odtwórcy Doktora – Petera Davisona. 

Jenny - Doctor Who

2. Czas zdjęć

Przygotowanie i zdjęcia do jednego 45-minutowego odcinka zajmują ekipie około trzy tygodnie. Czas ten wydłuża się w przypadku dłuższych odcinków specjalnych – godzinny odcinek zabiera około miesiąc czasu.

3. Groźna pani archeolog

Lara Croft, główna bohaterka serii filmów i gier „Tomb Raider”, miała duży wpływ na wizerunek innej archeolog. Podobnie jak Lara, River Song jest znana z używania broni palnej.

River Song - Doctor Who

4. „Doctor Who” a MCU

Aż cztery osoby, które występowały w serialu, grały w produkcjach Marvela. Najbardziej wyróżniają się David Tennant jako Kilgrave w „Jessice Jones” i Karen Gillan w roli Nebuli z „Guardians of the Galaxy”, jednak mniejsze role odnotowali też Christopher Eccleston („Thor: The Dark World”) i Jenna Coleman („Captain America: The First Avenger”).

Kilgrave - Jessica Jones

5. Niecodzienny telefon

Gdy Matt Smith dowiedział się, że jego przyjaciółka Jodie Whittaker została pierwszą kobietą-Doktorem, zadzwonił do niej, zostawiając na poczcie głosowej wyśpiewane przez niego intro serialu.

Matt Smith - Doctor Who

6. Tweedowa marynarka

Marynarka, którą bardzo często ubierał Jedenasty Doktor, była własnością Matta Smitha.

7. Spekulacje

Zanim Michelle Gomez dołączyła do obsady jako Missy, podejrzewano, że Charles Dance zostanie kolejną regeneracją Mistrza. Myślicie, że sprawdziłby się w tej roli?

Missy - Doctor Who

 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Doctor Who

Rose Tyler pracuje w domu towarowym w Londynie. Prowadzi monotonne, przeciętne życie, do momentu, w którym manekiny sklepowe próbują ją zabić. Ratuje ją nieznajomy, …