Artykuły

Netflixowa wersja przygód nastoletniej czarownicy szybko podbiła serca widzów, a wiara samej platformy w powodzenie serialu widoczna była jeszcze przed premierą. Czekając na nadejście nowych odcinków, bez obawy o przyszłość produkcji, czas przyjrzeć się temu, na czym skupi się nowy sezon.

„Chilling Adventures of Sabrina”, bazując na komiksach o tym samym tytule, opowiada historię nastoletniej Sabriny Spellman, będącej w połowie człowiekiem, a w połowie wiedźmą. Wychowywana przez ciotki dziewczyna musi radzić sobie z połączeniem swojego ludzkiego życia z tym, co przynosi jej druga część natury.

Kiedy premiera?

Wszyscy czekający na dalsze przygody Sabriny już w najbliższy piątek, 24 stycznia, będą mogli rozpocząć seans kolejnych 8 odcinków.

O czym opowie 3. część?

Po ostatnich wydarzeniach ciało chłopaka Sabriny, Nicholasa Scratcha, przejął sam Mroczny Pan. Nastolatka z pomocą swoich wiernych przyjaciół – Harveya, Rosalind i Theo – planuje więc udać się do samego piekła, by uwolnić go od cierpienia. Usunięcie z tronu Księcia Ciemności bez wyznaczonego następcy nie jest jednak możliwe, w związku z czym Sabrina będzie musiała stać się „Królową” i ochronić tron przed starającym się o niego Księciem Piekła, Kalibanem. Kowen czarownic też nie będzie miał łatwo – tajemnicze plemię pogan będzie chciało przywołać do życia starożytne zło.

Czy zobaczymy nowe twarze?

Nie mogłoby się obyć bez nowych postaci, które niewątpliwie odegrają ważne role w życiu mieszkańców Greendale. W trzecim sezonie sezonie w rolach powracających wystąpią:

  • Sam Corlett jako Kaliban, wspomniany już pretendent do tronu piekła;
chilling adventures of sabrina
Sam Corlett jako Kaliban
  • Skye P. Marshall („Black Lightning”) wcieli się w Mambo Marie, kapłankę voodoo, która pomoże Prudence i Ambrose’owi wytropić Blackwooda. Skrywa ona jednak swoje prawdziwe cele;
chilling adventures of sabrina
Skye P. Marshall jako Mambo Marie
  • Jonathan Whitesell („Beyond”, „Riverdale”) zagra Robina, młodego chłopaka, uroczego i troskliwego, potrafiącego także wywoływać kłopoty. Podróżuje on z trupą wesołego miasteczka i nawiąże relację z Theo.
chilling adventures of sabrina
Theo i Robin (w tej roli Jonathan Whitesell)

Czekają na nas niespodzianki?

Twórca serialu, Roberto Aguirre-Sacasa, znany jest z podsyłania fanom podpowiedzi dotyczących tego, czego można się spodziewać za pomocą postów na Instagramie. Oczywiście bez znajomości fabuły odcinków ciężko cokolwiek z nich wyciągnąć, jednak mogą one posłużyć za tworzenie teorii dotyczących nadchodzacych wydarzeń. Nie inaczej jest i teraz, a jedna z najbardziej złowieszczych zapowiedzi zdaje się sugerować, że kogoś ze Spellmanów może czekać niechybna śmierć. Przy tym serialu niekoniecznie oznacza to jednak pożegnanie się z postacią na zawsze.

chilling adventures of sabrina
Post twórcy serialu

Dodatkowo, jak zapowiada choćby plakat sezonu oraz zdjęcie promocyjne, w nowym sezonie niewątpliwie będziemy mieć okazję przyjrzeć się Sabrinie i Rosalind w roli cheerleaderek.

chilling adventures of sabrina, netflix, sezon 3
Rosalind i Sabrina jako cheerleaderki

Czwarty sezon produkcji został już zamówiony wcześniej, wraz z trzecim. Zdjęcia do obydwu 8-odcinkowych serii kręcono jednocześnie, więc możliwe, że kolejne epizody pojawią się jeszcze przed końcem roku.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Chilling Adventures of Sabrina

Fabuła skupia się na nastoletniej Sabrinie, która będzie musiała wybrać pomiędzy życiem wiedźmy a normalnością – przy okazji mierząc się z problemami codzienności …


Aktualności