Artykuły

Wiecie, że tylko dwóch aktorów z „Breaking Bad” pojawiło się we wszystkich odcinkach? Zgadniecie kto? Jedna ze scen sprawiła, że Bryan Cranston płakał po jej kręceniu. Jeśli chcecie wiedzieć więcej, zapoznajcie się z pierwszą partią ciekawostek, jaką mamy z tego serialu.

1. Jedno ujęcie

W trzecim sezonie była scena, którą można było nakręcić tylko raz i wszystko musiało wyjść idealnie. Chodzi o moment, kiedy w pierwszym odcinku tej serii kuzyni Salamanca wysadzili ciężarówkę. Do nakręcenia tej sceny użyto prawdziwej ciężarówki i specjalnie zaplanowanego wybuchu, więc aktorzy mieli tylko jedną szansę na odegranie swojej części. W ujęciu widzimy, że postacie są blisko pojazdu w trakcie eksplozji, ale tak naprawdę użyto tylko specjalnego triku podczas kręcenia, żeby zapewnić aktorom bezpieczeństwo.

breaking bad, ciekawostki,

2. Kto zabrał Walterowi Emmy?

Czwarty sezon jest jedynym, za który Bryan Cranston nie otrzymał nagrody Emmy. Został tylko nominowany, ale nagrodę sprzed nosa zgarnął mu Damian Lewis za swój występ w „Homeland”.

3. Salamanca czy Ramirez?

Najprawdopodobniej inspiracją dla nazwania postaci Tuco Salamanca był Tuco Ramirez z filmu „Il buono, il brutto, il cattivo” („The Good, the Ugly, the Bad”). Uważano, że Tuco z filmu zawisł w Albuquerque, czyli w tym samym miejscu, gdzie odbywa się akcja „Breaking Bad”.

Kolejne dwie ciekawostki mogą zawierać spoilery.

breaking bad, ciekawostki, aaron paul, bryan cranston,

4. Dwójka wytrwałych

Tylko Bryan Cranston i Aaron Paul pojawiają się we wszystkich 62 odcinkach serialu. Pozostali aktorzy, nawet jeśli są akredytowani jako obecni, nie zawsze byli w epizodzie.

5. Personalna podróż Bryana

Kiedy w drugim sezonie Walter przygląda się i nic nie robi, podczas gdy dziewczyna Jessego dławi się i umiera, Bryan podszedł do tego momentu bardzo emocjonalnie. Zamiast twarzy Jane, zobaczył swoją córkę i nie mógł powstrzymać łez – za bardzo go to dotknęło. Bryan nawet wspomina tę scenę w swojej autobiografii. 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Breaking Bad

Głównym bohaterem "Breaking Bad" jest Walter White (Bryan Cranston), nauczyciel chemii mieszkający w Nowym Meksyku wraz z żoną (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem …