Artykuły

Chociaż pożegnaliśmy się już na dobre z „BoJackiem Horsemanem”, to pamięć o tym serialu pozostanie na długo. Dlatego też warto dowiedzieć się trochę więcej o twórcach i kulisach produkcji (a potem może zrobić rewatch).

6. Wpadki

​​​​​​W całej produkcji nie jest wcale łatwo znaleźć jakiekolwiek błędy. Serial dba o swoją logiczność i spójność (na tyle o ile można w serialu z uczłowieczonymi zwierzętami). Jednak dwa fakty umknęły uwadze twórców (lub zostały przez nich zignorowane z premedytacją). Pierwszym jest to, że z anatomicznego punktu widzenia konie nie mogą wymiotować, a niejednorotnie widzimy jak robi to BoJack. Drugą wpadką jest budowa domu Horsemana, a w szczególności basenu, który po prostu wisi w powietrzu. Sam taras podtrzymywany jest przez cienkie belki, które w rzeczywistości nie miałyby szansy utrzymać takiego ciężaru.

Naomi Watts w serialu BoJack Horseman

5. Podziękujmy Naomi Watts

Słyszeliśmy wiele razy historię o tym, jak Andrew Garfield odrzucił propozycję podkładania pod siebie głosu w serialu. Nie był w tym jedyny, bo wiemy, że Cameron Crowe również nie zgodził się i kto wie jak wiele innych nazwisk nie mieliśmy okazji poznać. 

Jednak czy wiecie, że to dzięki Naomi Watts gwiazdy, które w późniejszym czasie wzięły udział w serialu, w ogóle rozważały angaż? Jeden z aktorów, który nie zdradził swojego nazwiska, powiedział, że skoro Naomi Watts zgodziła się tak wygłupić, to on też może. Zdaje się, że potem już mało który aktor czy aktorka chcieli odmówić twórcom „BoJacka”.

Alison Brie jako Vincent Adultman w serialu BoJack Horseman. BoJack rozmawia z Vincentem

4. Alison i Vincent

Główną postacią, pod jaką podkłada głos Alison Brie, jest oczywiście Diane Nguyen. Jednak przez 6 sezonów wcielała się w kilkunastu innych bohaterów. Jedną z nich jest Vincent Adultman, były chłopak Princess Carolyn. Alison w tej roli udawała małego chłopca, który udaje dorosłego mężczyznę. 

Jak stwierdziła sama aktorka, podkładanie tego głosu przyszło jej jak dotąd najłatwiej i najlepiej się przy tym bawiła. Problem jednak pojawił się, kiedy nie mogła się tego głosu pozbyć. Twórca serialu, Raphael Bob-Waksberg, musiał wielokrotnie ją upominać, że za bardzo brzmi jak Vincent próbując wcielić się w inne postacie. 

3. Zaskoczenie Margo Martindale

Aktorka Margo Martindale miała dużą rolę w serialu, grając samą siebie. Z racji tego, że jej postać była człowiekiem, nie musiała upodabniać swoich kwestii do żadnego zwierzęcia. Jak się okazało, Margo nawet nie miała pojęcia, że w serialu wśród ludzi są również uczłowieczone zwierzęta. Kiedy po pierwszej sesji nagraniowej rozmawiała z Willem Arnettem o tym, jak dobrze się bawiła i że Mr. Peanutbutter ma sporo cech psich i zachowań, dopiero aktor ją uświadomił.

2. Jedna z pierwszych aseksualnych postaci

Poza pobiciem wszelkich rekordów oglądalności na platformie Netflix, twórcy „BoJacka Horsemana” mają jeszcze jeden przełomowy moment za sobą. Chodzi oczywiście o postać Todda Chaveza, który w czwartym sezonie oficjalnie ogłosił, że jest aseksualny. Chociaż mniej lub bardziej otwarcie wcześniej pojawiały się postacie aseksualne w telewizji, tak dopiero Todd otworzył drzwi na zupełnie nowe spojrzenie. Nie tylko się ujawnił, ale również odkrywał swoją tożsamość przez dłuższy czas i pracował nad tym, żeby zrozumieć samego siebie.

1. Ulubiony żart Daniela Radcliffe’a

Twórcy serialu przeszli długą drogę - od gwiazd, które nie chciały mieć nic wspólnego z produkcją, po aktorów, którzy sami prosili o angaż w produkcji. W drugim sezonie mieliśmy okazję zobaczyć Daniela Radcliffe’a, który sam starał się o rolę, ponieważ był wielkim fanem serialu. Nagrał swoje kwestie przez telefon i wysłał Bob-Waksbergowi. Jego finalna scena z BoJackiem w odcinku „Let’s Find Out” tak go rozbawiła, że stwierdził, że twórcy serialu napisali jego ulubiony żart o „Harrym Potterze”, a słyszał ich wiele.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

BoJack Horseman

Animacja dla dorosłych. Fabuła skupia się na dawnej telewizyjnej gwieździe, alkoholiku człowieku-koniu BoJacku Horsemanie, który za wszelką cenę próbuje ratować …


Artykuły

Ciekawostki z „BoJack Horseman” #1

1. Goście specjalni Uwielbiamy gościnne wystąpienia prawdziwych aktorów znanych z naszego świata w uniwersum „BoJacka”. Po przeniesieniu każdej osoby w animacje …


Ciekawostki z „BoJack Horseman” #2

​​​​​1. Łamańce językowe vs Amy Sedaris Aktorka podkładająca głos pod Princess Carolyn nie znosi łamańców językowych. Wiedzą o tym scenarzyści „BoJacka Horsemana”, …