Artykuły

Jeśli nadal trzyma Was smutek po finale serialu, to może nasza garstka ciekawostek chociaż odrobinę poprawi Wam humor. Chociaż odrobinę.

​​​​​1. Łamańce językowe vs Amy Sedaris

Aktorka podkładająca głos pod Princess Carolyn nie znosi łamańców językowych. Wiedzą o tym scenarzyści „BoJacka Horsemana”, dlatego kiedy tylko widzą ku temu okazję, zmuszają aktorkę do wypowiadania trudnych zdań. Kiedyś specjalnie stworzyli aktorkę, Courtney Portnoy, żeby ułożyć najdłuższy łamaniec w historii serialu, związany właśnie z tym imieniem i nazwiskiem. Twórca serialu raz stwierdził, że to właśnie ukryta złość i niechęć z jaką Amy Sedaris wypowiada te kwestie sprawia, że wychodzą tak świetnie w efekcie końcowym. 

2. Czołówka

„BoJack Horseman” ma jedną z najrzadziej pomijanych czołówek na Netflixie. Może być to spowodowane tym, że jest po prostu tak świetna do oglądania albo tym, że w każdym odcinku coś się w niej zmienia i fani mogą doszukiwać się nowych easter eggów.

Chociaż w początkowych sezonach czołówka była w miarę stała przez konkretny sezon, tak na przykład w czwartym sezonie co epizod można było obserować różnice. Oparte były one na stanie psychicznym BoJacka i jego relacjom z innymi. Jak w jednym odcinku widzimy dom Horsemana całkowicie zdemolowany, tak już w następnym jest czysto, a po salonie przemieszczają się Hollyhock i mama BoJacka. 

Ciekawostką dotyczącą czołówki jest też pochodzenie muzyki, którą słyszymy w trakcie. Otóż początkowo nie był to w ogóle utwór, który miał być gdziekolwiek użyty. Twórcą kawałka jest perkusista zespołu The Black Keys, Patrick Carney, który tylko bawił się swoim nowym sprzętem do nagrywania. Jednak kiedy jeden z producentów skontaktował się z nim w sprawie stworzenia utworu do czołówki, Carney stwierdził, że jego początkowo bezużyteczne nagrania świetnie wpasują się w klimat „BoJacka”.

bojack horseman, ciekawostki,

3. Inspiracja dla postaci

Raphael Bob-Waksberg i Lisa Hanawalt poznali się już w czasach liceum. Oboje uczęszczali na te same zajęcia teatralne i już wtedy zaprzyjaźnili się. Znajomość kontynuowalli na studiach, kiedy to oboje zaczęli tworzyć wspólne projekty, w tym internetowy komiks „Tip Me Over, Pour Me Out”. Po latach połączyli swoje pomysły i stworzyli „BoJacka Horsemana”. Co więcej, niektóre z bardziej zwariowanych zwierzęcych postaci inspirowana jest ich znajomymi z liceum.

4. Brak ogonów

Możliwe, że nie zauważyliście, ale żaden ze zwierzęcych bohaterów serialu nie posiada ogona. Według twórców tak po prostu wygląda to lepiej, sami nie wiedzą dlaczego tak jest.

5. Najmroczniejsza rola

Will Arnett określił BoJacka jako jedną z najtrudniejszych ról, jaką musiał zagrać. Wyznał, że niejednokrotnie zabierał depresję Horsemana ze sobą do domu.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

BoJack Horseman

Animacja dla dorosłych. Fabuła skupia się na dawnej telewizyjnej gwieździe, alkoholiku człowieku-koniu BoJacku Horsemanie, który za wszelką cenę próbuje ratować …


Artykuły

Ciekawostki z „BoJack Horseman” #1

1. Goście specjalni Uwielbiamy gościnne wystąpienia prawdziwych aktorów znanych z naszego świata w uniwersum „BoJacka”. Po przeniesieniu każdej osoby w animacje …