Artykuły

Większość z nas rozumie, jak można się uzależnić od kawy, jako że niektórzy nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez wypicia chociażby łyka tego napoju. Są osoby, które kupują wyłącznie najlepszej jakości palone ziarna, ale są też tacy, którym sama świadomość wypicia kawy gwarantuje to, czego potrzebują. Nie możemy więc się dziwić, że postacie z seriali też się uzależniają, dlatego poniższe zestawienie nie powinno być traktowane jako lista wstydu.

12. Jack McFarland, „Will & Grace” (1998–)

jack macfarland, will and grace, kawa,

Jack był w normalnym, zdrowym związku z kawą, dopóki nie poznał przystojnego baristy, który podawał mu darmową mrożoną kawę za każdym razem, kiedy przychodził. Czyli co godzinę, a czasami nawet co 30 minut. Czego się nie robi, żeby znowu spotkać swojego crusha, prawda? Nawet jeśli jego uzależnienie było chwilowe, to jednak przy ilości wypitych kaw zadziwiające jest, że nie dostał zawału. Przez jego nakręcony głos i tracenie wątku co pięć sekund do tej pory nie wiem, co dokładnie mówił w scenie, kiedy wchodzi do mieszkania Willa. Na szczęście Karen dzięki swojemu twardemu podejściu zdołała go wyciągnąć z nałogu.

Serial od stacji NBC, w Polsce był emitowany przez HBO, FOX Life i TV Puls.

11. Richard Castle i Kate Beckett, „Castle” (2009 –2016)

castle, beckett, kawa

Kawa symbolizuje wiele rzeczy, ale może też miłość. Dla Castle’a i Beckett przez wiele lat wzajemne kupowanie kawy było sposobem na okazanie, że im na sobie zależy. Trudno jest zdecydować, kto z tej dwójki jest bardziej uzależniony, ale Castle na pewno należał do bardziej wybrednych, jako że odmówił picia kawy na posterunku i nazwał ją „moczem małpy zmieszanym z kwasem z baterii”, a potem kupił nowy ekspres. Castle i Beckett piją kawę każdego poranka, nieważne czy w biurze, czy na miejscu zbrodni. Jest to napój, który towarzyszy im zawsze – no i nie zapominajmy, że jest symbolem ich miłości.

Serial stacji ABC, w Polsce emitowany przez Universal Channel, TVP2, TVN7 i AXN.

10. Nancy Botwin, „Weeds” (2005–2012)

nancy botwin, weeds, kawa

Dealerzy nie powinni korzystać ze swojego towaru i Nancy to wie, dlatego ma zupełnie inne uzależnienie – kawę. W praktycznie każdym odcinku można ją zobaczyć z plastikowym kubkiem i zazwyczaj, kiedy mówi, żuje słomkę. Ilości wypitej kawy wyjaśniłyby, czemu zawsze jest w gotowości, kiedy coś się dzieje.

Serial stacji Showtime, w Polsce dostępny na Netflixie.

9. Leroy Jethro Gibbs, „NCIS” / „Agenci NCIS” (2003–)

gibbs, ncis, agenci ncis, kawa

Gibbs nie pije byle kawy, potrzebuje silnych dawek kofeiny, więc pogardza tą, którą mają w jego miejscu pracy. Uzależnienie sięga aż do czasów, kiedy był w wojsku, więc na tym etapie można stwierdzić, że pije kawę bardziej z przyzwyczajenia. Jednak ma kilka zasad, których lepiej nie łamać, jeśli chce się pozostać po jego dobrej stronie. Po pierwsze: pod żadnym pozorem nie można mu rozlać kawy, a po drugie: niech nawet przez myśl komuś nie przejdzie, żeby spróbować się jej napić. Jego współpracownicy nawet już się śmieją, że pewnie jego wnętrzności nie są czerwone, tylko brązowe.

Serial od stacji CBS, w Polsce emitowany przez AXN, TVN i TVN7.

8. Kapitan Kathryn Janeway, „Star Trek: Voyager” (1995–2001)

kathryn janeway, star trek voyager, kawa,

Pije wyłącznie czarną kawę i wyjdzie z siebie, żeby ją dostać. Lepiej nie rozmawiać z Kapitan Janeway, dopóki nie dostanie swojego ukochanego napoju, a każdy łyk traktuje jak własny raj. Nie wiem, czy kiedykolwiek wypowiadała się w tak umiłowanych słowach o którymkolwiek ze swoich współpracowników, tak jak to robi ze swoją kawą. W końcu dzięki niej udało jej się pokonać Borga.

Serial stacji CBS, w Polsce dostępny na Netflixie.

7. Gale Boetticher, „Breaking Bad” (2008–2013)

gale boetticher, breaking bad, kawa,

Kawa często pojawia się w tym serialu, sam Walter jest jej wielkim fanem, dostaliśmy też kilka kluczowych momentów związanych z tym napojem. Jednak to właśnie Gale jest najbardziej uzależniony, skoro w poszukiwaniu kawy idealnej stworzył własną maszynę w laboratorium, mimo że wokół niego jest pełno przyrządów do produkcji metamfetaminy. Najprawdopodobniej też sam zajmuje się parzeniem ziaren i ma wybrany konkretny, sprawdzony rodzaj, co oznacza, że musiał ich spróbować naprawdę wiele.

Serial od stacji AMC, w Polsce dostępny na Netflixie i kanale AXN Black.

6. Philip J. Fry, „Futurama” (1999–2013)

fry, kawa, futurama

Fry musi uwielbiać kawę, skoro cały zwrot podatku wykorzystał na zakup 100 kaw, które później wypił jedną po drugiej. Niby niezdrowe i, gdyby nie był tylko postacią w kreskówce, niemożliwe, ale dzięki temu odkrył w sobie super szybkość i mógł uratować wszystkich z płonącego budynku. Więc właściwie było warto.

Serial od stacji FOX, w Polsce emitowany przez Comedy Central i MTV Polska.

5. Tweek Tweak, „South Park” / „Miasteczko South Park” (1997–)

tweek tweak, south park, kawa,

Trudno jest nie uzależnić się od kawy, kiedy twoi rodzice posiadają kawiarnię i potrafią zrobić w każdej chwili wymarzony napój. Jednak nie bez powodu dzieciom nie powinno się podawać kofeiny, co najlepiej widać po Tweeku, który przez swoje uzależnienie nieustannie jest w trybie paniki i ciągle się trzęsie. Winę za jego zachowanie może też ponosić zmieszana z kawą metamfetamina, ale wiadome jest jedno. Tweek ma najgorszych rodziców.

Serial od stacji Comedy Central, w Polsce dostępny na MTV Polska, Canal+, Comedy Central i Comedy Central Family.

4. Penny, „The Big Bang Theory” / „Teoria wielkiego podrywu” (2007–)

penny, the big bang theory, kawa,

Mogliście nie zwrócić na to uwagi, ale Penny nieustannie popija kawę, czy to przyniesioną z kawiarni, czy zaparzoną w domu. Momentami mam wrażenie, że kocha ją bardziej niż swojego męża, a zdecydowanie wyraża się o niej lepiej. To jest ten typ osoby, z którym można się utożsamiać, kiedy półżywa podczas napełniania kolejnej filiżanki mówi: „Potrzebuję więcej kawy”. Pamiętajmy też, że ten napój ma dla niej podwójne znaczenie – kiedy zaprasza Stewarta na kubek kawy w środku nocy, zdecydowanie nie chodzi jej o picie czegokolwiek.

Serial od stacji CBS, w Polsce dostępny na HBO GO i kanale Comedy Central.

3. Wszyscy, „Friends” / „Przyjaciele” (1994–2004)

friends, kawa

Mam wrażenie, że częściej widzimy bohaterów „Friends” pijących kawę niż pracujących. Nic więc dziwnego, że kanapa, na której zazwyczaj siedzą w Central Perk, zawsze jest dla nich wolna. Oni po prostu nigdy tak naprawdę jej nie opuszczają. Możliwe, że ich szóstka utrzymuje cały biznes Gunthera, biorąc pod uwagę, ile zostawiają u niego pieniędzy. Do tego, patrząc na rozmiary ich kubków, to zadziwiające, że wszyscy jeszcze żyją.

Serial od stacji NBC, w Polsce dostępny na Netflixie i kanale Comedy Central.

2. Lorelai Gilmore, „Gilmore Girls” / „Kochane kłopoty” (2000–2007)

lorelai gilmore, kawa, gilmore girls

Lorelai popija kawę od pierwszego odcinka i przez resztę sezonów nic się nie zmienia. Jest to ten typ osoby, który nie funkcjonuje bez kofeiny i nie wyobraża sobie bez niej życia. Kawa jest czymś, co w każdym momencie serialu łączy Lorelai z jej córką Rory i możemy uważać, że kiepskim przykładem rodzicielstwa jest zachęcanie 15-latki do picia kawy w zbyt dużych ilościach, ale kofeina i fast foody były przez dłuższy czas jedyną namiastką normalnego życia dla córki Lorelai, która nieustannie dążyła do perfekcji. Lorelai była do tego stopnia uzależniona, że była gotowa codziennie wykłócać się z Lukiem, który zabraniał jej kawy ze względu na zdrowie.

Serial od stacji The WB, w Polsce dostępny na Netflixie.

1. Dale Cooper, „Twin Peaks” / „Miasteczko Twin Peaks” (1990–1991) oraz „Twin Peaks (2017–)

dale cooper, dougie jones, twin peaks, kawa,

Agent Cooper jest bardzo wybredny, jeśli chodzi o kawę, ale kiedy już znajdzie dobrą, to upewnia się, że wszyscy się o tym dowiedzą. Dwoma najbardziej charakterystycznymi przedmiotami, kojarzącymi się z „Twin Peaks”, jest placek wiśniowy i właśnie kawa. Wszyscy piją kawę, jednak to Dale najbardziej się nią zachwyca, a kiedy w trzecim sezonie dzieją się z nim różne, dziwne rzeczy, to kawa jest nieodłącznym elementem trzymającym go świadomym w tym całym szaleństwie. Wszyscy chcielibyśmy napić się tego kultowego damn fine cup of coffee z Double R.

Serial od stacji ABC, w Polsce dostępny na HBO GO.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

NCIS

Agenci należący do głównego zespołu dochodzeniowego agencji Naval Criminal Inveatigative Service stawiają czoła przestępstwom związanym z marynarką wojenną. Na …


Breaking Bad

Głównym bohaterem "Breaking Bad" jest Walter White (Bryan Cranston), nauczyciel chemii mieszkający w Nowym Meksyku wraz z żoną (Anna Gunn) oraz nastoletnim synem …


Castle

Powszechnie znany autor kryminałów Richard Castle (Nathan Fillion) znudzony swoim życiem dowiaduje się, że w Nowym Jorku grasuje morderca naśladowca działający …
South Park

Animowana komedia dla dorosłych, pełna sprośności i seksualnych podtekstów. Zobaczcie, jakie przygody czekają na czwórkę niepozornych chłopców – Stana, Kyle'a, …


Friends

Akcja skupia się na losach szóstki przyjaciół wiodących życie w Nowym Jorku.The Big Bang Theory

Życie dwóch geniuszy, doktorów Leonarda Hofstadera i Sheldona Coopera, zmienia się na zawsze, kiedy poznają swoją nową sąsiadkę. Jest nią aktorka Penny, która pracuje …


Weeds

Nancy Botwin (Mary-Louise Parker) po śmierci męża, żeby utrzymać rodzinę, zostaje dealerką trawy w dzielnicy zamieszkanej w większości przez klasę średnią. To nakręca …


Twin Peaks

W sennym i spokojnym miasteczku zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer.


Will & Grace

Will Truman jest prawnikiem pochodzącym z zamożnej, szanującej tradycje rodziny. Swoją homoseksualną orientację ujawnił późno, z obawy przed brakiem akceptacji. …