Artykuły

Po ponad roku niecierpliwego oczekiwania, premiera 3. sezonu „Anne with an E” zbliża się wielkimi krokami. W jakie kłopoty wpadnie tym razem główna bohaterka? Czy 16. urodziny odmienią jej życie? Jak rozwinie się wątek z Gilbertem? Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi...

Serial „Anne with an E” oparty jest na książkach Lucy Maud Montgomery, które podbiły serca wielu czytelników. Z czasem nakręcone zostały fenomenalne, wielokrotnie nagradzane filmy, a niedawno światło dzienne ujrzał serial, który właśnie czeka na premierę swojego trzeciego sezonu. 

Główną bohaterką serii jest rudowłosa Anna Shirley, która jako sierota, przez pomyłkę trafia do domu rodzeństwa, mieszkającego na malowniczym Zielonym Wzgórzu. Pomimo wielu przeciwieństw losu, dziewczynka zamieszkuje pod ich dachem, gdzie rozpoczyna zupełnie nowe, pełne przygód życie.

Serial Netflixa dosyć mocno różni się od ponad stuletniego, książkowego pierwowzoru. Oprócz starych, dobrze znanych nam postaci, mamy wprowadzonych wielu nowych bohaterów, którzy lubią nieźle namieszać w zaskakującej fabule. W serialu pojawia się również wiele nowych wątków, sytuacji i historii, które bardzo mocno zmieniają tor wydarzeń. Można więc śmiało powiedzieć, że serial opowiada zupełnie odbiegające od książkowych losy Ani.

Czego możemy spodziewać się po nadchodzącym trzecim sezonie produkcji?

 

Fabuła

We wcześniejszych sezonach mogliśmy zobaczyć przygody ciągle uciekającej w świat fantazji Ani, która przypadkiem trafiła do domu Maryli i Mateusza Cuthbertów. Zdecydowali się oni jednak zaoopiekować dziewczynką, co wniosło do ich życia wiele drastycznych zmian. Ania rozpoczęła zupełnie nowe życie, jednak dobrze znany jej pech, nadal prześladował ją na każdym kroku. Poznawała nowych, nie zawsze uprzejmych ludzi, pilnie się uczyła, ratowała świat przed bandziorami, ciągle narzekając na swój nieciekawy wygląd zewnętrzny. W co tym razem wpakuje się rudowłosa?

26 sierpnia 2019 roku CBC opublikowało w sieci oficjalny zwiastun nadchodzącego sezonu.

Widzimy w nim, że szczęśliwa Ania w końcu obchodzi swoje 16. urodziny. Jest to dla niej moment wkroczenia w małą dorosłość. Dziewczynka postanawia cofnąć się do przeszłości i dowiedzieć czegoś o swojej biologicznej rodzinie. Oprócz tego ponownie wpada w wir przyjaźni, młodocianej miłości i problemów, na które działa niczym magnes.

 

Obsada

Niestety, na temat powiększającej się obsady nie mamy zbyt wielu informacji. W zwiastunie pojawia się wiele nowych twarzy, jednak oficjalnie potwierdzony został tylko występ Kiawenti:io Tarbell i Brandona Oakes.

W poprzednich sezonach w obsadzie znaleźli się mi. Amybeth McNulty („Morgan”), Lucas Jade Zumann („Every Day”), Geraldine James („Downton Abbey”), R.H. Thompson („Road to Avonlea”), Dalila Bala („Odd Aquad”) i Corrine Koslo (“Better Than Chocolate”).

anne with an e

 

Data premiery

Jak poinformowała kanadyjska telewizja CBC, nowe odcinki serialu pojawią się 22 września, jednak początkowo emitowane będą tylko w telewizji. Na Netflixie mają pojawić się dopiero z początkiem przyszłego roku, a mianowicie 3 stycznia. 

 

Serial można legalnie obejrzeć na platformie Netflix.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Anne with an E

Życie rudowłosej sieroty imieniem Ania zmienia się, gdy przypadkowo trafia na Zielone Wzgórze, gdzie mieszka rodzeństwo Cuthbert.


Recenzje