Artykuły

Jak wszyscy dobrze wiemy, Ryan Murphy uwielbia tajemnice. Trzyma swoich widzów w niepewności aż do samego końca, po czym kompletnie ich zaskakuje, zmieniając obrót spraw o 180 stopni. Szczególnie kiedy chodzi o najpopularniejszy serial jego autorstwa pt. „American Horror Story”, który doczekał się już ośmiu sezonów. Premiera kolejnego nadchodzi wielkimi krokami, a nikt z nas do końca nie wie, czego możemy się po nim spodziewać. Duchy, zabójcy, kosmici? Co tak naprawdę wiemy już o nowym sezonie?

„American Horror Story” to amerykański serial grozy, którego każdy sezon stanowi samodzielną całość z innym tematem przewodnim. Spotkaliśmy się już z nawiedzonym domem i zamieszkującymi go duchami, psychiatrykiem z diabelskimi zakonnicami, szkołą czarownic, cyrkiem dziwów, nietypowym hotelem, opuszczonym domem grozy, wyborami prezydenckimi, gdzie główną rolę odgrywały klauny i walką czarownic z samym Antychrystem. W takim razie czym nowym może nas jeszcze zaskoczyć twórca?

Tytuł i fabuła

Nowy sezon antologii nosić będzie tytuł „American Horror Story: 1984”. Jest to pierwszy przypadek, kiedy w tytule możemy spotkać jedynie datę. 

Akcja osadzona będzie ponownie w przeszłości, co możemy wywnioskować po powyższym tytule. Z zamieszczonego w Internecie traileru wynika, że fabuła będzie koncentrować się wokół nieznanego, zamaskowanego mordercy, grasującego na terenie letnich domków wypoczynkowych. Widzimy młodą, uciekającą przez las dziewczynę, której są to już najprawdopodobniej ostatnie chwile życia. Na jak bardzo mroczną i krwawą historię natkniemy się tym razem? Twórca serii uwielbia szokować, jednak do czego jest w stanie się posunąć?

Obsada

Evan Peters i Sarah Paulson są jedynymi członkami obsady, którzy zagrali w każdej poprzedniej odsłonie tego serialu grozy. Wcielili się w wiele ról pierwszo i drugoplanowych, stając się niemalże twarzami „American Horror Story”. Jakim więc wielkim zdziwieniem była dla wszystkich wiadomość, że ta dwójka nie pojawi się już w 9 sezonie. W jednym z wywiadów Evan Peters wspomniał:

„Człowiek jest psychicznie zmęczony, gdyż dla serialu udaje się w miejsca, w których nigdy nie chciałby się znaleźć w normalnym życiu. Kiedy więc odgrywa się te sceny na planie, one odbijają się również na naszym życiu prywatnym. Są czasami takie sytuacje, kiedy stoisz w korku i nagle orientujesz się, że po prostu krzyczysz. Zaczynasz się zastanawiać: Co do cholery? Przecież to nie jest to, kim jestem”.

Jeśli nie oni, to kto?

W obsadzie znajdzie się na pewno Emma Roberts („Scream Queens”), którą mogliśmy już zobaczyć niejednokrotnie w poprzednich sezonach. Aktorka potwierdziła swój powrót, jednak jej rola nadal pozostaje tajemnicą. Oprócz niej w nowym sezonie pojawić mają się jeszcze Gus Kenworthy („Sharknado 5”), Cody Fern („House of Cards”), Angelica Ross („Pose”), DeRon Horton („American Vandal”), Matthew Morrison („Glee”), Billie Lourd („Scream Queens”) oraz Leslie Grossman („What I Like About You”).
 
Obsada będzie się nadal rozrastać, ponownie zobaczymy wiele już znanych nam twarzy, jednak na pewno pojawią się również zupełnie nowi aktorzy.

Wiele widzów liczy na ponowny, spektakularny powrót gwiazdy serialu Jessiki Lange, która jest ikoną pierwszych czterech sezonów. W ostatnim wyemitowanym sezonie pojawiła się jedynie gościnnie, odgrywając niewielką, poboczną rolę.

Data premiery

Zdjęcia ruszyły już pełną parą. Tak jak wcześniej przypuszczano, premiera nowego sezonu będzie miała miejsce na początku jesieni, a dokładnie 18 września 2019 roku.

Więcej informacji nie jest jeszcze znanych. Z wieloma pytaniami będziemy musieli poczekać aż do samej premiery, inne wątpliwości może rozwieją się z czasem. Na pewno zobaczymy coś zupełnie nowego i coś, czego nikt z nas kompletnie się nie spodziewa. 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Horror Story

American Horror Story to serial grozy stworzony przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka. Każdy sezon stanowi samodzielną całość z innym tematem przewodnim. W świecie …