Artykuły

Ryan Murphy od zawsze kocha tajemnice i trzymanie swoich fanów w wielkiej niepewności. Każdy nowy sezon „American Horror Story” był ogromną zagadką, zwłaszcza jeśli chodzi o temat przewodni. Do tej pory spotkaliśmy się już z nawiedzonym domem („Murder House”), psychiatrykiem („Asylum”), sabatem czarownic („Coven”), cyrkiem dziwów („Freak Show”), mrożącym krew w żyłach hotelem („Hotel”), opuszczoną kolonią („Roanoke”) i wielką, krwawą kampanią prezydencką („Cult”). Czego więc możemy spodziewać się w dalszych częściach produkcji? Oto kilka wysuwanych przez fanów teorii.

„American Horror Story: Cruise”

Pierwszą teorią, o której warto wspomnieć, jest „American Horror Story: Cruise”. Uderzające o brzeg wysokie fale, zatłoczony port i powoli chowające się za horyzontem, pomarańczowe słońce. Pojawiający się znikąd statek widmo, a może zwykły statek pasażerski z nie do końca stabilną psychicznie załogą i grasującym na nim seryjnym mordercą? Żądne krwi, uwodzące podróżnych syrenki i ich czarujący śpiew też byłyby niczego sobie... W roli jednej z nich możemy sobie wyobrazić Lady Gagę. Dużo osób chciałoby również zobaczyć mroczną, nieco krwawą historię romantycznej przygody na pokładzie Titanica z Evanem Peterem i Taissą Farmigą w rolach głównych. A może to właśnie Peters byłby biegającym po wycieczkowcu psychopatą? Pomysłów jest naprawdę wiele, a sposobów na jego wykonanie jeszcze więcej.

Evan Peters, American Horror Story, sezon 8, American Horror Story Cruise, teorie, Ryan Murphy
Evan Peters na jednym ze zdjęć promujących „American Horror Story: Cult”

 

„American Horror Story: Orphanage”

A jeśli by tak znowu cofnąć się w czasie i zawitać do starego, ponurego, położonego na obrzeżach miasteczka sierocińca? Obrzydliwa pleśń na ścianach, dziurawy, przeciekający dach i klatki w ciemnej piwnicy sprawdziłyby się idealnie. W roli opiekunki osieroconych dzieci nie wyobrażam sobie nikogo innego, tylko zjawiskową Jessicę Lange. Można zakładać wiele: nawiedzony, odwiedzany przez duchy dzieci budynek, medyczne testy na wychowankach bądź nie do końca zrównoważonych opiekunów, znęcających się nad odurzonymi lekami podopiecznymi. Łatwo można sobie wyobrazić przerażoną, biegnącą po korytarzu Jyoti Amge (La Petite) bądź siedzącą w kącie i obgryzającą brudne paznokcie Naomi Grossman (Pepper). Mimo że pomysł ten przypomina trochę „Asylum”, moim zdaniem zostałby przyjęty z ogromnym zainteresowaniem.

Jessica Lange, American Horror Story, American Horror Story Cult, sezon 8, American Horror Story Orphanage
Jessica Lange jako Fiona Goode w „American Horror Story: Coven”

 

„American Horror Story: Space”

Houston, mamy problem! Jak zdradził wcześniej Ryan Murphy, kolejny sezon serialu prawdopodobnie osadzony zostanie w przyszłości, co niesie nam dużo kosmicznych teorii. Bardzo obiecujący byłby najazd na postapokaliptyczną ziemię krwiożerczych kosmitów, żerujących na ocalałych, przerażonych ludziach, jednak nawiedzona kolonia na Marsie brzmi równie interesująco. Sarah Paulson jako pragnąca zemsty astronautka? A może przywódczyni dawno zaginionego, niosącego zagładę statku kosmicznego Kathy Bates? Planet do wyboru jest wiele, tak samo jak potencjalnych historii. Wszystko jest możliwe, a taki sezon na pewno byłby czymś zupełnie nowym.

Kathy Bates, American Horror Story, sezon 8, American Horror Story Space, American Horror Story Hotel
Kathy Bates jako Iris w „American Horror Story: Hotel”

 

„American Horror Story: Forest”

Każdy fan horrorów zna zapewne takie filmy jak „The Forest” czy „Blair Witch”. A jeśli tak zostawić cały ten miejski zgiełk i przenieść się do cichego, mrożącego krew w żyłach lasu? Las Aokigahara byłby idealną scenerią, sam jego widok przyprawia wszystkich o ciarki. Zagubione nastolatki, czyhający za drzewami morderca albo mieszające w umysłach turystów duchy tamtejszych samobójców... Tym razem niebieski namiocik nie będzie zwiastował niczego dobrego. Można też przenieść akcję do zwyczajnego, ciemnego lasu kawałek za miastem, gdzie niczego nieświadomi znajomi udają się na biwak z okazji zakończenia szkoły. Może byłaby to idealna pora do powrotu Twisty'ego? Las daje nam naprawdę wiele możliwości.

Las Aokigahara, Aokigahara Forest, American Horror Story, sezon 8
Las Aokigahara

 

„American Horror Story: Summer Camp”

Letnie słońce, dalekie, egzotyczne podróże i szalone imprezy: tak właśnie wyobrażane są idealne wakacje. A jeśli mowa już o wakacjach, to czym by one były bez wyczekiwanego obozu letniego? Oczywiście z najlepszymi przyjaciółmi, bo jakby inaczej! Tylko co, jeśli w raju pojawi się usiłujący wszystkich zabić psychopata? Gorzej, kiedy jest nim jeden z twoich nowych znajomych, z którym niczego nieświadomi rozmawiacie i wspólnie śpiewacie podczas wieczornego ogniska. Chyba że prześladują cię istoty nadprzyrodzone, które pojawiają się i znikają, kiedy im się żywnie podoba. Wampirowate, leśne wróżki też wydają się znakomitym pomysłem. Po takich przygodach mało kto odwiedziłby ponownie ukochane miejsce z dzieciństwa.

American Horror Story, sezon 8, American Horror Story Summer Camp, AHS, ognisko, las

 

„American Horror Story: Slenderman”

Co tu dużo mówić: nie ma osoby, która nie słyszałaby o Slendermanie. Tajemnicze zniknięcia dzieci, postać pojawiająca się znikąd i dziwny cień na zdjęciach – to właśnie on. Gdyby nowy sezon obracał się wokół niego, na pewno wzbudziłby spore zainteresowanie. Jako Slenderman idealnie sprawdziłby się niezastąpiony Denis O'Hare, który już wcześniej pokazywał swoją umiejętność dostosowania się do każdej, często niełatwej roli.

Slenderman, American Horror Story, sezon 8, American Horror Story Slenderman

 

To tylko niektóre z fanowskich teorii. Jak jednak dobrze wiemy, Ryan Murphy jest bardzo nieprzewidywalną i kreatywną osobą, a jego pomysły niemal zawsze odbiegają od naszych długo tworzonych wyobrażeń. O tym, co zobaczymy w 8. sezonie „American Horror Story”, dowiemy się dopiero za kilka miesięcy, podczas premiery kolejnej odsłony serii. Każda teoria ma w sobie coś, co może zainteresować i uwieść każdego widza. Która z nich najbardziej do was trafia?

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Horror Story

American Horror Story to serial grozy stworzony przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka. Każdy sezon stanowi samodzielną całość z innym tematem przewodnim. W świecie …