Artykuły

Który sezon „American Horror Story” Jessica Lange uważa za ulubiony? Kto początkowo miał wcielić się w postać Hayden McClaine? Co wyróżnia „Freak Show” na tle innych sezonów? Tego i nie tylko dowiecie się czytając nasze ciekawostki o AHS. UWAGA: SPOILERY.

1. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej…

Szczególnie w domu morderstw, a przynajmniej tak uważa Connie Britton, która w pierwszym sezonie, „Murder House”, wcieliła się w postać Vivien Harmon. Connie bardzo dobrze wspomina swój występ w antologii horroru Ryana Murphy’ego, dlatego też chciała odgrywać jedną z kluczowych ról w „Coven”, ale niestety nie pozwoliły jej na to inne aktorskie zobowiązania.

2. Młoda i potwornie zdolna

Podczas kręcenia „American Horror Story: Murder House” Taissa Farmiga (Violet Harmon) miała 16 lat. Jak na tak młodą dziewczynę Taissa świetnie się spisała, nie uważacie?

3. Charles Rennie Mackintosh

Czcionka tytułowa i kredytowa używana w „American Horror Story” to Charles Rennie Mackintosh. Napis został zainspirowany szkockim architektem, który, jak nie trudno się domyślić nazywał się właśnie Charles Rennie Mackintosh.

American Horror Story, Ciekawostki, Charles Rennie Mackintosh, AHS, Ryan Murphy

4. Nieprzyjemne pierwsze spotkanie

Kathy Bates, która wystąpiła między innymi w sezonie trzecim i piątym, zagrała również w filmie opartym na jednej z powieści Stephena Kinga, „Misery” (1990). Występ Kathy w horrorze inspirowanym prozą mistrza grozy zapewnił jej zdobycie Oscara. Główną przeciwniczką Kathy była walczącą o angaż w tym samym filmie Jessica Lange. Jednakże reżyser produkcji – Rob Reiner – wybrał ostatecznie Bates. Obie panie spotkały się ponownie po latach na planie „American Horror Story”.

5. Brak wyróżnienia

„Freak Show” jako jedyny z pierwszych czterech sezonów nie otrzymał ani jednej nagrody Emmy.

Freak Show, Ciekawostki, American Horror Story

6. Trudne wybory   

Danielle Panabaker początkowo miała wcielić się w postać Hayden, ale Ryan Murphy doszedł do wniosku, że najlepiej w roli młodocianej kochanki odnajdzie się Kate Mara.

7. Ulubieniec

Wybranie ulubionego sezonu „American Horror Story” nie jest łatwym zadaniem i wielu fanów tej franczyzy ma z tym problem. No cóż… Jessica Lange nie należy do osób borykających się z jakże trudnymi problemami natury serialowej i podkreśla, że jej ulubionym sezonem jest „Freak Show”.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Horror Story

American Horror Story to serial grozy stworzony przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka. Każdy sezon stanowi samodzielną całość z innym tematem przewodnim. W świecie …


ArtykułyCiekawostki z „American Horror Story” #3

1. Gość specjalny Adina Porter w szóstym sezonie „American Horror Story” wcieliła się w postać Lee Haris. Mimo tego, że Adina wystąpiła we wszystkich dziesięciu …


Ciekawostki z „American Horror Story” #4

​​​​​​1. Problemy wychowawcze  Mieliście kiedyś problemy z własną rodziną? Może kłóciliście się z rodzicami, bo nie chcieli puścić was na przyjęcie, które …