Artykuły

Co łączy „Buffy the Vampire Slayer” i „American Horror Storry”? Który sezon Sarah Paulson wspomina z największym sentymentem? Tego i nie tylko dowiecie się czytając nasze ciekawostki o AHS. UWAGA: SPOILERY.

1. Najpopularniejsze miejsce zbrodni w całym LA 

Każdy fan antologii horroru Ryana Murphy’ego bez wątpienia kojarzy „Murder House”, tj. dom zbrodni, który porządnie namieszał w życiu naszych ulubionych bohaterów, a przynajmniej tych pojawiających się w pierwszym sezonie. Jednak mało kto wie, że na Rosenheim Mansion można natknąć się także m.in. podczas seansu serialu „Buffy the Vampire Slayer”, który był emitowany w latach 1996-2003. 

2. Z życia wzięte… 

W czwartej odsłonie „American Horror Story” Evan Peters wciela się w postać jednego z „dziwaków”. Wzorem dla postaci Jimmy’ego Darlinga był Grady Stiles, który w prawdziwym życiu także zyskał miano Lobster Boya. Na szczęście jego historia potoczyła się zgoła inaczej, a sam Grady umarł w 1992 roku. Stiles był szczęśliwym człowiekiem; w latach 80. wyszedł za mąż i doczekał się trójki kochających dzieci.  

Jimmy Darling, Even Peters, American Horror Story, AHS, Ciekawostki, Freak Show, Grady Stiles

3. Bycie aktorem to nie jest lekka praca… 

Przekonała się o tym Sarah Paulson, która w czwartym sezonie jednocześnie musiała portretować dwie bohaterki: Bette i Dot. Każda scena, w której brała udział, wymagała ponad dziesięciu godzin filmowania. Sarah podczas jednego z wywiadów wyraźnie zaznaczyła, że czwarta odsłona AHS była dla niej największym wyzwaniem. 

4. Czas to pieniądz 

Ryan Murphy znany jest z tego, że do swoich seriali ściąga prawdziwą śmietankę Hollywood. Według pewnych informacji, które ujrzały światło dzienne, w „Asylum” swój występ zaliczyć miał sam Eric Stonestreet, ale niestety czas antenowy nie pozwolił na umieszczenie scen z tym aktorem w finalnej wersji odcinka. Podobna sytuacja spotkała Maxa Adlera, który początkowo miał sportretować niejakiego pana Capshawa.

Sarah Paulson, AHS, American Horror Story, Bette and Dot, Ciekawostki, Freak Show

5. Najlepszy sezon

Każdy odcinek „American Horror Story: Murder House” na IMDb ma średnią ocen powyżej ośmiu, a szósty epizod „Apocalypse” pod tytułem „Return to Murder House” jest najlepszym odcinkiem całej antologii horroru, a tym samym jego średnia wynosi 9,5. 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Horror Story

American Horror Story to serial grozy stworzony przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka. Każdy sezon stanowi samodzielną całość z innym tematem przewodnim. W świecie …


ArtykułyCiekawostki z „American Horror Story” #3

1. Gość specjalny Adina Porter w szóstym sezonie „American Horror Story” wcieliła się w postać Lee Haris. Mimo tego, że Adina wystąpiła we wszystkich dziesięciu …


Ciekawostki z „American Horror Story” #4

​​​​​​1. Problemy wychowawcze  Mieliście kiedyś problemy z własną rodziną? Może kłóciliście się z rodzicami, bo nie chcieli puścić was na przyjęcie, które …