Artykuły

Co łączy ze sobą drugi sezon, „Asylum”, oraz siódmy, „Cult”? Kim tak naprawdę była Delphine LaLaurie? Jakie problemy dotykają najczęściej bohaterów „American Horror Story”? Tego i nie tylko dowiecie się czytając nasze ciekawostki o AHS. UWAGA: SPOILERY.

​​​​​​1. Problemy wychowawcze 

Mieliście kiedyś problemy z własną rodziną? Może kłóciliście się z rodzicami, bo nie chcieli puścić was na przyjęcie, które było ważne? Nie przejmujcie się! Każdy ma mniejsze, jak i większe problemy natury rodzinnej. Wyjątku nie stanowią bohaterowie „American Horror Story”. Problemy z najbliższymi mieli m.in. Tate Langdon (Evan Peters), Johnny Morgan (Dylan McDermott), Cordelia Foxx (Sarah Paulson), Dandy Mott (Finn Wittrock), Donovan (Matt Bomer) oraz Jether Polk (Finn Wittrock). Warto zaznaczyć, że nie wymieniłem wszystkich bohaterów, a przypomniałem tylko przypadki najbardziej godne uwagi.

2. Seryjna morderczyni 

Delphine LaLaurie, którą mogliśmy poznać w „American Horror Story: Coven”, była prawdziwą kobietą żyjącą w latach 1787-1849 w Paryżu. Przez wielu uważana jest za brutalną seryjną morderczynię. W przeciwieństwie do wydarzeń pokazanych w serialu, prawdziwa LaLaurie nie umarła, a została wygnana i zmuszona do ucieczki wraz z rodziną; spekuluje się, że zmarła wiele lat później.

Delphine LaLaurie, Kathy Bates, Coven, AHS, American Horror Story, Ciekawostki, Ryan Murphy

3. Prekursor przyszłych wydarzeń 

Pierwszy sezon przyzwyczaił nas do pewnych standardów, a tym samym pozwolił poznać nam złożony świat grozy wykreowany przez Ryana Murphy’ego. Oprócz tego „Murder House” przemycił dla nas specjalnie wskazówki, które są bezpośrednimi odniesieniami do wszystkich przyszłych sezonów. Wyjątek stanowią sezon czwarty, „Freak Show” i siódmy, „Cult”.

​​​​​​4. „All monsters are human” 

„Asylum” i „Cult” to jedyne odsłony serii, w których nie pojawiają się duchy.

Evan Peters, Tate, American Horror Story, Murder House, All monsters are human, Ciekawostki, Ryan Murphy

5. Mama na pełny etat 

Może zauważyliście pewien wspólny pierwiastek, który łączy ze sobą każdą dotychczasową rolę Kathy Bates w AHS. W każdym sezonie odgrywa postać matki. W „Coven” ma trzy córki, w „Freak Show” jest rodzicielką Jimmy'ego Darlinga (Evan Peters), w „Hotel” jest matką Donovana (Matt Bomer), a w szóstym zagrała matkę postaci odgrywanej przez Wesa Bentleya w segmencie „My Roanoke Nightmare”. Dodatkowo jest matką Michaela Langdona w „Apocalypse”. 

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Horror Story

American Horror Story to serial grozy stworzony przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka. Każdy sezon stanowi samodzielną całość z innym tematem przewodnim. W świecie …


Aktualności


ArtykułyCiekawostki z „American Horror Story” #3

1. Gość specjalny Adina Porter w szóstym sezonie „American Horror Story” wcieliła się w postać Lee Haris. Mimo tego, że Adina wystąpiła we wszystkich dziesięciu …