Artykuły

Co ma wspólnego Donald Trump i Evan Peters? Jaka jest jedna wspólna cecha, który łączy wszystkie postacie odegrane przez Lily Rabe? Tego i nie tylko dowiecie się czytając nasze ciekawostki o AHS. UWAGA: SPOILERY.

1. Gość specjalny

Adina Porter w szóstym sezonie „American Horror Story” wcieliła się w postać Lee Haris. Mimo tego, że Adina wystąpiła we wszystkich dziesięciu odcinkach tej serii, to przez twórców została uzana za postać gościnną. Ciekawym może być fakt, ze Cheyenne Jackson, Even Peters i Denis O’Hare byli wymienieni w głównej obsadzie, a w rzeczywistości pojawili się w mniejszej liczbie epizodów niż Porter. 

2. Przypadek? Nie sądzę… 

W siódmym sezonie, „Apocalypse”, Even Peters portretuje postać Kaia Andersona, który jest zagorzałym zwolennikiem Donalda Trumpa. W prawdziwym życiu Peters nie popiera polityki prowadzonej przez 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek obaj panowie mają coś wspólnego. Donlad Trump został inaugurowany na prezydenta w 30 urodziny Evana Petersa, czyli 20 stycznia 2017 roku. 

Tate, American Horror Story, Evan Peters, Ciekawostki, AHS, Ryan Murphy​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​3. Znajomi z planu 

Grace Gummer (Millie, Penny) pojawiła się zarówno w „Coven”, jak i „Freak Show”. Natomiast B.D. Wong (Baldwin Pennypacker) zadebiutował w ostatnim sezonie „American Horror Story: Apocalypse”. Dwójka aktorów już wcześniej miała okazję wziąć udział we wspólnym projekcie, jakim był „Mr. Robot”, gdzie ona wcieliła się w Dominique „Dom” Dipierro, a on w Whiterose’a. 

​​​​​​​​​​​​​​4. 5 kwietnia 1994 roku 

W „American Horror Story: Murder House” jesteśmy świadkami straszliwej zbrodni, której dopuszcza się Tate (Evan Peters). Jak się okazuje, to nie jedyne przestępstwo, które sprawiło, że cały świat zatrzymał się na moment 5 kwietnia 1994 roku. Strzelanina mająca miejsce w pierwszym sezonie dzieje się tego samego dnia, kiedy Kurt Cobain popełnił samobójstwo. 

Lily Rabe, Sezon 2, American Horror Story, Asylum, Ciekawostki, Ryan Murphy

​​​​​​​​​​​​​5. Ciekawy przypadek Lily Rabe i nie tylko 

Wszystkie postacie, które Lily Rabe przedstawia w AHS, umarły w trakcie trwania sezonu lub od samego początku nie żyły. Sprawa ma się tak samo w przypadku takich aktorów jak Emma Roberts, Frances Conroy, Dylan McDermott, Finn Wittrock, Connie Britton oraz Zachary Quinto.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Horror Story

American Horror Story to serial grozy stworzony przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka. Każdy sezon stanowi samodzielną całość z innym tematem przewodnim. W świecie …


Aktualności


Artykuły