Artykuły

Hotel Cortez to fikcja czy może jednak prawda? Czy na planie miały miejsce jakieś romanse? Dlaczego Jessica Lange postanowiła dać sobie spokój z kolejnymi sezonami „American Horror Story”? Tego i nie tylko dowiecie się czytając nasze ciekawostki o AHS. UWAGA: SPOILERY.

 

1. Mroczna inspiracja

Wydarzenia z piątego sezonu „American Horror Story” są inspirowanie prawdziwym miejscem, Hotelem Cecil. Znajduje się on w Los Angeles, a na swoim koncie ma wiele makabrycznych historii, które przyprawiłyby was o niemałe palpitacje serca. Właśnie w tym hotelu grasował seryjnym amerykański zabójca, Richard Ramirez, zwany też The Night Stalker.

2. Prawdziwa klasyka

„American Horror Story: Murder House” to mój ulubiony sezon franczyzy Ryana Murphy’ego. Wielką zasługą decydującą o moim bezkresnym uwielbieniu pierwszej części antologii horroru jest ścieżka dźwiękowa, która była znakomita. W pierwszym sezonie wykorzystano między innymi soundtrack z takich klasyków jak „Dracula” (1992), „What Lies Beneath” (2000), „Psycho” (1960), „Twisted Nerve” (1968). „Asylum” natomiast zawiera utwory z innych filmów, takich jak „Carrie” (1976) czy „Candyman” (1992).

Sister Jude, American Horror Story, Asylum, Sezon 2, Ciekawostki, Jessica Lange

3. Siedlisko diabła

Azyl, który mogliśmy zobaczyć w drugim sezonie, to tak naprawdę budynek sądu w Orange County w Kalifornii. Zaskoczeni, prawda?

4. Jeśli kochasz, pozwól odejść…

Jessica Lange postanowiła odpocząć od „American Horror Storry” i nie powróciła w piątym sezonie, ponieważ była zdania, że nieprzerwana praca nad jednym i tym samym projektem to zbyt wiele. Na szczęście Lange zmieniła zdanie i mogliśmy ponownie zobaczyć ją w ostatnim sezonie, który zaskoczył wielu fanów, a jeszcze więcej podzielił.

Emma Roberts, Even Peters, Ship, American Horror Story, Ciekawostki, AHS,

5. Tak to się zaczyna

Emma Roberts i Evan Peters poznali się na planie „American Horror Story”. W tym momencie ich wspólna historia mogłaby się urwać, ale nie ma tak łatwo… Emma i Evan zaczęli spotykać się już w 2012 roku, a oficjalnie ich związek został potwierdzony przez „People Magazine” 6 stycznia 2014 roku.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Horror Story

American Horror Story to serial grozy stworzony przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka. Każdy sezon stanowi samodzielną całość z innym tematem przewodnim. W świecie …


Aktualności


Artykuły