Artykuły

Czy „Murder House” istnieje naprawdę? Która sławna para mogła początkowo otrzymać role Chada i Patricka w pierwszym sezonie? Kogo zdanie było najważniejsze dla Ryana Murphy’ego podczas pracy na planie? Tego i nie tylko dowiecie się czytając nasze ciekawostki o AHS. UWAGA: SPOILERY.

Tate, Violet, American Horror Story, Ryan Murphy, Sezon 1, Ciekawostki

1. Bratnie dusze

Ryan Murphy i Jessica Lange, pracując razem, zaprzyjaźnili się do tego stopnia, że podczas kręcenia pierwszego sezonu, Murphy konsultował się z Lange i pytał ją o pomysły, które mógłby zrealizować w przyszłości. Jessica zasugerowała reżyserowi, że z miłą chęcią zagrałaby pijacką scenę, co udało się jej osiągnąć w drugim sezonie, kiedy to wcieliła się w siostrę Jude.

2. Niedopatrzenie czy celowa pomyłka?

We „Freak Show” bohaterowie śpiewają piosenki, które swoją premierę miały po 1952 roku. Duża część fanów „American Horror Story” krytykowała ten zabieg i zarzucała Murphy’emu, że ten się pomylił i powinien wybrać utwory, które faktycznie istniały w latach 50. XXwieku. Ryan Murphy nie zgodził się z krytyką fanów. Swoją decyzję uargumentował tym, że soundtrack został wybrany dokładnie, a wykonawcy, których piosenki pojawiają się w „Freak Show”, byli niegdyś uważani przez masową publiczność za „dziwnych”, np. David Bowie, Lana Del Rey.

Murder House, Sezon 1, Dom morderstw, American Horror Story, Ryan Murphy, Ciekawostki

3. „Murder House”

Dom morderstw naprawdę istnieje i znajduje się przy 1120 Westchester Place w Los Angeles. Jego prawdziwa historia nie jest szczególnie ciekawa, ale nie zaszkodzi wam jej przedstawić. Posiadłość została zbudowana w 1908 roku przez znanego i cenionego wówczas architekta, Alfreda Rosenheima. Aktualnie dom stoi pusty, co między innymi jest zasługą fanów „American Horror Story”, którzy cały czas plątają się wokół morderczej budowli, a czasami nawet próbują dostać się do środka. 

4. Stereotypy

W „Freak Show”, mieliśmy okazję poznać klauna. Twisty, postać grana przez Johna Carrola Lyncha, spotkała się z negatywnym odbiorem i została oskarżona przez National Clown Association of America za przedstawianie niedokładnego oraz fałszywego wizerunku klaunów. Biedny Twisty.

Twisty, Freak Show, American Horror Story, Ciekawostki, Ryan Murphy

5. Wybuchowa para

Początkowo role Chada i Patricka mieli otrzymać Neil Patrick Harris oraz David Burtka, ale odmówili, ponieważ nie chcieli wcielać się w parę, która cały czas się kłóci. Ryan Murphy nie zrezygnował z pomysłu obsadzenia aktorów w swojej antologii i tym sposobem para wystąpiła w czwartym sezonie.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

American Horror Story

American Horror Story to serial grozy stworzony przez Ryana Murphy’ego i Brada Falchuka. Każdy sezon stanowi samodzielną całość z innym tematem przewodnim. W świecie …


Aktualności