Artykuły

„Altered Carbon” wzbudziło wielkie poruszenie wśród wszystkich zainteresowanych tematyką sci-fi i nie tylko. Serial, który okazał się mieć swoje plusy i minusy, stworzył bardzo interesujący obraz ludzkości w przyszłości. Surowe, ale jednocześnie bogate oblicze cyberpunkowego świata zaczarowało widzów, dając Netflixowi jasny sygnał, że dokładnie tego typu produkcje trafiają w gusta ich subskrybentów. Nie trzeba było zatem długo czekać, aby zabrano się do pracy nad drugim sezonem, który niebawem będzie mieć swoja premierę.

Finał pierwszego sezonu „Altered Carbon” wydawał się dobrym zamknięciem historii Takeshiego Covacsa, ale nie można zapominać, że serial został stworzony na podstawie cyklu książek autorstwa Richarda K. Morgana. Pisarz pokazał, że przygody głównego bohatera mogą mieć całkiem interesującą kontynuację, o czym wiedzą wszyscy, którzy sięgnęli po twórczość Morgana. Każdy kolejny tom skupia się bowiem na zupełnie innej opowieści, która koncentruje się wokół Kovacsa, ale prezentuje zupełnie inne warianty otaczającej go rzeczywistości. Nie jest zatem niespodzianką, że w świecie, w którym każdy może zmieniać „powłoki” według własnego uznania, Takeshi postanowi zrobić to samo. Rozróba, jakiej dokonał w trakcie trwania pierwszego sezonu, nie pozostawiła mu większego wyboru.

 

Fabuła

W ostatnim akcie pierwszego sezonu dowiedzieliśmy się, że wielka miłość Takeshiego wciąż może żyć. Finałowa scena pokazuje, jak Kovacs opuszcza hotel, wyraźnie zdeterminowany, aby odszukać straconą ukochaną. Biorąc pod uwagę, że obydwoje są reliktami przeszłości, a do tego takimi, które przez Protektorat zostały sprowadzone do poziomu terrorystów, można założyć, że poszukiwania będą bardzo wymagające i czasochłonne. Już wcześniej Takeshi pokazał widzom, jak silna więź łączy go z Quellcrist Falconer – przywódczynią rebeliantów, którym sam przecież był. Wydarzenia z drugiego sezonu będą miały miejsce kilkadziesiąt lat po tych widzianych w poprzedniej serii. Kovacs zdążył w tym czasie przemierzyć pół galaktyki, zmienić powłokę niezliczoną ilość razy, ale koniec końców okazuje się, że to, czego szuka, znajdzie na swojej rodzinnej planecie, gdzie wszystko się zaczęło. W jego misji wspierać go będzie dobrze znany widzom hologram o imieniu Poe, którego śmierć w finale pierwszego sezonu okazuje się nie do końca ostateczna. Razem ponownie wezmą się za rozwikłanie tajemniczych spraw kryminalnych, których rozwiązanie może przybliżyć ich do poznania prawdy o losie Quellcrist.

 

Obsada

Joel Kinneman nie powróci już do roli Takeshiego, ponieważ twórcy serialu od samego początku założyli, że w każdym sezonie w głównego bohatera wcielać się będzie inny aktor. Tym razem Kovacsa zagra zatem Anthony Mackie, doskonale znany ze roli Falcona w filmach Marvela. Zobaczymy również Renée Elise Goldsberry (Quellcrist Falconer), Chrisa Connera (Poe), Torbena Liebrechta (Pułkownik Ivan Carrera), Jamesa Saito (Tanaseda Hideki) oraz Lela Loren (Danica Harlan).

 

Premiera drugiego sezonu „Altered Carbon” już 27 lutego na platformie Netflix.

Komentarze

Zaloguj się, aby dodać komentarz.

Powiązane

Seriale

Altered Carbon

"Altered Carbon" to serial, który powstał na podstawie klasycznej cyberpunkowej powieści autorstwa Richarda K. Morgana. to intrygująca opowieść o przyszłości, którą …